Rugpjūčio 1-oji – Pasaulinė plaučių vėžio diena
Susirgti plaučių vėžiu gali bet kuris žmogus, tačiau ar galima šios ligos išvengti? Gydytojai vieningai apibendrina, kad didžiausią įtaką vėžio vystymuisi daro tabako gaminiai, radioaktyvios dujos, asbestas, tam tikri chemikalai, oro tarša ir mitybos trūkumai. Pagrindinis veiksnys, didinantis plaučių vėžio riziką – ilgalaikis kancerogeninių medžiagų poveikis.
Dėmesio! Rūkymas yra pagrindinė plaučių vėžio priežastis
Vėžinių susirgimų vystymąsi paskatina ne tik aktyvus, bet ir pasyvus rūkymas. Tiriant susirgusįjį atsižvelgiama į tai, kokio amžiaus jis pradėjo rūkyti, kiek ilgai truko rūkymo laikotarpis, koks buvo surūkomų cigarečių ar kitų tabako gaminių kiekis.
Plaučių vėžys - vienas iš labiausiai paplitusių visame pasaulyje
Plaučių vėžys kasmet nusineša daugiau gyvybių nei krūties, gaubtinės žarnos ir prostatos vėžiai kartu paėmus. Mokslininkai apskaičiavo, jog būtent plaučių vėžys sukelia beveik vieną iš penkių mirčių nuo vėžio visame pasaulyje!
Kviečiame į mūsų kliniką profilaktiniam sveikatos patikrinimui atvykti ne tik aktyvius ir pasyvius rūkalius, bet ir visus, neabejingus savo sveikatai! Būkime sveiki!
Klinikos „Sveikatos garantas“ pulmonologė konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius kvėpavimo takų ir plaučių ligomis (astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchitu, pleuritu, tuberkulioze, bronchektazėmis ir kt.), atlieka būtinus tyrimus, spirometriją, pleuros bei apatinių plaučių dalių echoskopiją bei paima dilatacinį - bronchų plėtimo – mėginį. Taip pat gydytoja skiria gydymą po persirgtos COVID-19 infekcijos (likę simptomai, komplikacijos ir kt.).
Comentarios